O pohár obcí z Císařova kamene 2024

13.04.2024

Na Rádle se po dlouhé době uskutečnila dětská soutěž, a to v sobotu 13. dubna. Minulý rok nás oslovil pan Ivoš Kühnel ze Sboru dobrovolných hasičů Dlouhý Most s myšlenkou, že by rád uspořádal dětskou soutěž, která bude úplně jiná a velmi netradiční. V jeden soutěžní den museli účastníci soutěže splnit celkem 7 disciplín a každá se nacházela na jiném místě. Organizační tým utvořili hasiči z obcí, které jsou součástí Mikroregionu Císařský kámen. Mikroregion celou akci finančně podpořil.

První disciplína začala v Šimonovicích, dále se pokračovalo na Dlouhý Most, poté na Záskalí a odtud do Hodkovic nad Mohelkou, následoval rychlý přejezd do Rychnova u Jablonce nad Nisou. Z Rychnova přijely týmy k nám na Rádlo a poslední disciplína je čekala v Jeřmanicích.

Soutěž byla připravena pro pětičlenná družstva v kategorii přípravka, mladší žáci a starší žáci. Do soutěže se přihlásila celkem 4 družstva přípravky, 20 družstev mladších žáků a 12 družstev starších žáků. Naši obec reprezentovala celkem dvě družstva mladší žáků a jedno starších žáků.

Tento typ soutěže byl pro naše děti velkou novinkou a také se jednalo o první soutěž letošní sezóny. Pro některé to byla dokonce úplně první soutěž. Se všemi disciplínami a nástrahami si velmi dobře poradily. Družstvo starších žáků obsadilo třetí místo, jedno družstvo mladších žáků obsadilo úžasné druhé místo, a to druhé skončilo na místě osmém, což je vzhledem k velké konkurenci skvělý výsledek.