23.05.2024 - Požár lesního porostu

23.05.2024

Ve čtvrtek 23. května okolo šesté hodiny večer byl naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o požár lesného porostu 5x5m v hůře přístupném lese mezi Rádlem a Prosečí. Na místě jsme zasahovali společně s jednotkou profesionálních hasičů z CHS Jablonec na Nisou a HS Tanvald. Jednotka z Tanvaldu měla na místě čtyřkolku s nádrží na vodu a čerpadlem protože nebylo možné se na místo dostat cisternou.

Druhý den ráno naše jednotka provedla ještě kontrolu místa události a preventivně prolila lesní hrabanku vodou za pomoci džeborvých stříkaček.

Požáry tvoří téměř polovinu našich výjezdů napříč tomu, že naše jednotka nedisponuje cistornovou automobilou stříkačkou. Na místě tak provádíme hašení jednoduchými hasicími prostředky nebo zajiˇšťujeme dálkovou dopravu vody.